Päiväkoti- ja leikkipuistoala

Kohderyhmät ja kriteerit

Voidaksesi hakea Helsingin kaupungin palkkatukipaikkoja tulee sinun olla:

  • helsinkiläinen
  • ilmoittautunut TE-toimistoon työttömäksi työnhakijaksi
  • työllistymissuunnitelmassasi on merkintä palkkatukioikeudesta
  • edellisestä palkkatukijaksostasi on kulunut vähintään kaksi vuotta

sekä YKSI alla olevista Helsingin kaupungin palkkatuen kohderyhmäkriteereistä tulee täyttyä:

  • Ammattiin valmistunut tai tutkinnon suorittanut alle 30-vuotiaat. Lisäksi edellytetään alle 25-vuotiailta 6 kk ja 25–29-vuotiailta 12 kk työttömyyttä.
  • Vähintään 300 pv työttömyyden perusteella maksettua työmarkkinatukea saaneet.
  • Velvoitetyöllistettävät. 57-vuotiaat ja yli.
  • TYP. Työllistymistä edistävässä monialaisessa yhteispalvelussa vähintään puoli vuotta olleet henkilöt.

Jos et ole varma täytätkö palkkatuelle annetut kriteerit, voit olla yhteydessä omaan TE-asiantuntijaasi Oma asiointi- palvelun kautta tai soittamalla TE-palveluiden henkilöasiakkaan puhelinpalveluun.

Toimintaohjeet:  

  • Tarkista mahdollisuutesi palkkatukeen TE-toimistosta 
  • Tarkista Helsingin kaupungin palkkatuen kohderyhmäkriteerit 
  • Katso avoimet palkkatukityöpaikat sivuiltamme ja löydä sinua kiinnostava työpaikka 
  • Laita CV ja työhakemuksesi palkkatukityöpaikan ilmoituksessa kerrottuun sähköpostiosoitteeseen.  

Tarkempia tietoja avoimesta työpaikoista tai jos tarvitset apua palkkatukipaikan hakuun voit soittaa meidän neuvontanumeroomme 09 310 36107 ma-pe klo: 10–15. 

Palkkatukityöpaikat

Erityisavustaja


Työtehtävät mm. lasten ohjaus sekä valvonta yhdessä tiimin kanssa sekä siivoustehtävät.
Edellytykset: riittävä suomen kielen taito, kiinnostus lapsiryhmätyöskentelyyn, rikosrekisteriote lasten kanssa työskentelyyn.
Työaika: 38 h 15min
   

  • Päiväkoti Kanava, Juha Koskelainen juha.koskelainen(a)hel.fi
    • Päivätyö, palkka 1813,49 €/kk, haku päättyy 25.1.2021  
  • Päiväkoti Nurkka, Kristiina Starkkila kristiina.starkkila(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1927,14 €/kk, haku päättyy 25.1.2021  
  • Päiväkoti Savotta, Kristiina Starkkila kristiina.starkkila(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1927,14 €/kk, haku päättyy 25.1.2021  
  • Päiväkoti Inari, Hannu Salonen hannu.kalevi.salonen(a)hel.fi
    • Päivätyö, palkka 1813,49 €/kk, haku päättyy 02.02.2021 
  • Päiväkoti Kuovi, Hannu Salonen hannu.kalevi.salonen(a)hel.fi
    • Päivätyö, palkka 1813,49 €/kk, haku päättyy 02.02.2021 
  • Päiväkoti Pelimanni, Soile Oleander soile.oleander(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 03.02.2021 
  • Päiväkoti Herttoniemen esiopetusryhmät, Heidi-Maria Akkala heidi-maria.akkala(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1927,14 €/kk, haku päättyy 08.02.2021  
  • Päiväkoti Kontula, Tuikkis Karjanmaa tuikkis.karjanmaa(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1901,14 €/kk, haku päättyy 11.02.2021 
  • Päiväkoti Sörkka, Janne Kyyhkynen janne.kyyhkynen(a)hel.fi
    • Päivätyö, palkka 1927,14, haku päättyy 11.02.2021 
  • Päiväkoti Sakarinmäki, Päivi Sirkka paivi.sirkka(a)hel.fi 
    • Päivätyö 38 h 45 min, palkka 1839,49, haku päättyy 11.02.2021 
  • Päiväkodit Inkivääri-Sakarinmäki, Päivi Sirkka paivi.sirkka(a)hel.fi
    • Päivätyö, 1839,49 €/kk, haku päättyy 11.02.2021
  • Päiväkoti Pihlaja, Elina Wallin elina.wallin(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1927,14 €/kk, haku päättyy 16.02.2021 
  • Päiväkodit Kotitorppa-Vallesmanni, Antonina Peltola antonina.peltola(a)hel.fi
    • Päivätyö, 1927,14 €/kk, haku päättyy 18.02.2021
  • Päiväkoti Koralli, Marianne Tiusanen marianne.tiusanen(a)hel.fi
    • Päivätyö, 1839,49 €/kk, haku päättyy 15.03.2021
  • Päiväkoti Pääskylä, Tiina Vuori tiina.m.vuori(a)hel.fi
    • Päivätyö, 1839.49 €/kk, haku päättyy 11.03.2021
  • Päiväkoti Mustakivi (3 paikkaa), Marianne Tiusanen marianne.tiusanen(a)hel.fi
    • Päivätyö, 1839.49 €/kk, haku päättyy 15.03.2021
  • Päiväkoti Koralli, Marianne Tiusanen marianne.tiusanen(a)hel.fi
    • Päivätyö, 1839,49 €/kk, haku päättyy 15.03.2021
  • Päiväkodit Omenapuisto-Porslahti, Merja Kari merja.kari(a)hel.fi
    • Päivätyö, 1893,84 €/kk, haku päättyy 15.03.2021
  • Päiväkoti Kuninkaantammi (2 paikkaa), Riikka Ervio riikka.ervio(a)hel.fi
    • Päivätyö, 1839,49 €/kk, haku päättyy 18.03.2021 
  • Leikkipuisto Arabia, Hannele Oja hannele.oja(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 07.02.2021 
  • Leikkipuisto Kimmo, Hannele Oja hannele.oja(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 07.02.2021 
  • Leikkipuisto Sanna, Hannele Oja hannele.oja(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 07.02.2021 
  • Leikkipuisto Intia, Hannele Oja hannele.oja(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 07.02.2021  
  • Leikkipuisto Lahnalahti, Tiina Mesiniemi tiina.mesiniemi(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 10.02.2021 
  • Leikkipuisto Taivallahti, Tiina Mesiniemi tiina.mesiniemi(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1795,53 €/kk, haku päättyy 19.02.2021 
  • Varhaiskasvatusyksikkö Siilitie, Anna-Riitta Vanhainen anna-riitta.vanhainen(a)hel.fi 
    • Päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 08.02.2021 
  • Leikkipuisto Nurkka, Noora Hynynen noora.hynynen(a)hel.fi
    • päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 7.3.2021
  • Leikkipuisto Kurranummi, Noora Hynynen noora.hynynen(a)hel.fi
    • Päivätyö, palkka 1839,49 €/kk, haku päättyy 7.3.2021
  • Päiväkoti Merituuli, Suolakivenkuja 6, johanna.leiponen(a)hel.fi
    • Päivätyö. 1927.14 €/kk. Ilmoitus vanhenee 19.03.2021 
  • Ly Mellunkylä ( Kaksi työpaikkaa) Vuosaari, jyrki.j.ronkko(a)hel.fi 
    • Päivätyö. 1927.14 €/kk. Ilmoitus vanhenee 19.03.2021 
  • Ly Kaarela, Leikkipuisto Nuoli, kalle.lindholm(a)hel.fi 
    • Päivätyö. 1927.14 €/kk. Ilmoitus vanhenee  21.03.2021 

Päiväkotiapulainen 

Työtehtävän kuvaus: Lasten hoito- ja kasvatus. Avustavana henkilönä toimiminen. 

Edellytykset tehtävän hoitamiseksi: Riittävä suomen kielen taito.Kiinnostusja soveltuvuus pienten lasten kanssa työskentelyyn. Viikkotyöaika 38h 15min. 

Avustaja


Työtehtävät mm.  lasten avustaminen toimintahetkillä, pukeutumisessa, wc-tilanteissa, ruokailuhetkillä ja ulkoilussa.
Työaika: 38 h 15min 

     

    • Päiväkoti Puro, Tuula Marjaana Turtiainen [email protected] 
      • Päivätyö, palkka 1769,53 €/kk, haku päättyy 07.02.2021 
    • Päiväkoti Merirasti, Annika Kantola annika.kantola(a)hel.fi
      • Päivätyö, 1813,49 €/kk, haku päättyy 12.03.2021
    • Päiväkodit Jollas-Poikkilaakso-Puuskakulma, leena.sarkka(a)hel.fi
      • Päivätyö, 1839,49 €/kk, haku päättyy 12.03.2021
    • Päiväkodit Alppimaja-Tapio (2 paikkaa), tarja.penttinen(a)hel.fi
      • Päivätyö, 1839,49 €/kk, haku päättyy 12.03.2021
    • Päiväkoti Kylätie, Meri Mikkola meri.mikkola(a)hel.fi,  
      • Päivätyö, palkka 1780,9 €/kk, haku päättyy 28.02.2021 

    PALAA TAKAISIN